Pomoc psychologiczna

I. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi objęci są systematycznym wsparciem psychologicznym.

Od kwietnia 2018 roku na Uczelni prowadzone są indywidualne konsultacje psychologiczne dla wszystkich studentów potrzebujących tej formy wsparcia. Konsultacje prowadzi psycholog nie związany z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, żeby każdy student miał poczucie komfortu i anonimowości.

Jeśli jesteś studentem (polskojęzycznym) na spotkanie z psychologiem możesz umówić się logując do Wirtualnej Uczelni – kafelek Pomoc psychologiczna. Znajduje się tam regulamin wsparcia psychologicznego dostępne terminy i godziny konsultacji.

Jeśli nie ma już wolnych terminów, a potrzebujesz rozmowy i wsparcia napisz na adres psycholog[at]umed.lodz.pl i zostaw kontakt do siebie (nr telefonu), jeśli tylko pojawi się wolny termin psycholog skontaktuje się z Tobą i zaproponuje spotkanie.

II. Konsultacje psychologiczne dla studentów i doktorantów podejmujących zachowania ryzykowne lub zagrożonych uzależnieniami oferują również Punkty Informacyjno – Konsultacyjne. Celem działalności Punktów jest bezpłatne diagnozowanie problemów w zakresie uzależnień oraz planowanie pomocy i wsparcia. Porady te udzielane są bezpłatnie i objęte są gwarancją anonimowości. Studenci i doktoranci zainteresowani skorzystaniem z PiKu mogą skontaktować się bezpośrednio z Panią Psycholog pisząc na adres: koskasylwia[at]gmail.com . Punkt dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi znajduję się na przy ul. W.H. Lindleya 6.

Takie Punkty Informacyjno-Konsultacyjne działają również przy Uniwersytecie Łódzkim oraz Politechnice Łódzkiej i można korzystać z ich pomocy na identycznych zasadach.

Punkt Konsultacyjno – Informacyjny na Uniwersytecie Łódzkim
Akademickie Centrum Wsparcia Uniwersytetu Łódzkiego
ul. Pomorska 152 Łódź
tel. 42-665-51-65
e-mail: acw[at]uni.lodz.pl; www: www.acw.uni.lodz.pl

Punkt Konsultacyjno – Informacyjny na Politechnice Łódzkiej
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
ul. Żeromskiego, Budynek A 30
tel. 42 631 – 38 – 87

III. Miejscem gdzie uzyskasz wsparcie jest również Poradnia Zdrowia Psychicznego w CSK przy ul. Czechosłowackiej 8/10, tam lekarze psychiatrzy (dostępni bez skierowania) oraz psycholodzy (potrzebne skierowanie) dostępni są od poniedziałku do piątku.

IV. Możesz również skorzystać ze wsparcia psychologicznego w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. Bł. Rafała Chylińskiego w Łodzi, w którym działa:

  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej to całodobowa bezpłatna pomoc psychologiczna – tel. 42 630 11 02
  • Telefon Zaufania to anonimowa telefoniczna pomoc psychologiczna od poniedziałku do piątku w godzinach 20:00 – 8:00 w soboty, niedziele i święta całodobowo tel. 19 288
  • Przemoc domowa tel. 800 112 800 (bezpłatny, czynny całodobowo)
    Szczegółowe informacje

V. Inne placówki świadczące konsultacje psychiatryczne i psychologiczne znajdziesz również na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje

VI. W Uniwersytecie Medycznym w Łodzi prowadzone są także liczne konsultacje doradcze, sesje life coachingowe oraz warsztaty, samplingi szkoleniowe dot. wzmocnienia potencjału osobowościowego i zawodowego a także kompleksowe programy rozwoju kompetencji dla studentów, które są realizowane przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Te formy wsparcia realizowane są przez psychologów, pedagogów, doradców personalnych, trenerów biznesów i coachów. Udział we wsparciu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje

Podziel się: